Dla ochrony złóż ropy naftowej i klimatu, na obszarze UE, zostało wprowadzone na rynek paliwo E10. W określeniu E10 kryje się skrót: „E" oznacza alkohol etanol, który jest mieszany z benzyną. Cyfra „10" określa dopuszczalny udział etanolu - do 10%. Tradycyjna benzyna – z maksymalnym udziałem etanolu 5% - pozostaje dalej dostępna. Dla rozróżnienia, na pistoletach wlewowych względnie dystrybutorach paliwa E10 jest opisywane jako „NormalE10", „SuperE10" lub „SuperPlusE10".

Paliwo E10 można stosować do wszystkich pilarek i innych urządzeń spalinowych STIHL, także do urządzeń ogrodowych z silnikiem Briggs & Stratton, Kawasaki i Kohler. Może być konieczne wyregulowanie gaźnika, żeby skompensować zmieniony skład paliwa. Zalecamy w tym celu wizytę u jednego z Autoryzowanych Dealerów STIHL.

STIHL zaleca przechowywanie mieszanki z E10 nie dłużej niż 30 dni , aby zminimalizować stopień rozwarstwienia paliwa. Rozwarstwienie oznacza w tym przypadku: zawartą w powietrzu wilgoć wiążącą etanol i odkładającą się na spodzie kanistra. Może to w rezultacie prowadzić do problemów z pracą silnika. Rozwarstwione paliwo nawet po mocnym wstrząśnięciu nie nadaje się już do użycia.

Nieodpowiednie materiały eksploatacyjne lub niezgodna z przepisami mieszanka paliwowa mogą doprowadzić do szkód w napędzie.